BoHo

OLE_Boho_12_2023

KOLEKCJA BoHo

Ta kolekcja to początek ekstrawaganckiej nowej linii zaprojektowanej przez Charlotte Lynggaard. Inspirowana okresem Art Nouveau, stylem życia bohemy i cudami matki natury. Ciężkie i masywne, pełne szyku modele to okazałe kreacje, wykonane ręcznie w naszych pracowniach, indywidualnie kształtowane, zestawione z unikalnymi kamieniami i cennymi diamentami, a wszystko to otulone 18K złotem.

INSPIRACJE I PODRÓŻE

Inspiracja i pomysł na stworzenie kolekcji BoHo narodził się podczas wizyty Charlotte Lyngaard i jej męża Michela w mieście Pietrasanta we Włoszech, będącym niezwykle popularnym wśród rzeźbiarzy, ze względu na lokalny marmur Carrara, a także profesjonalnych rzemieślników specjalizujących się w odlewie brązu i rzeźbieniu w kamieniu. Oboje podjęli kurs rzeźbiarski razem z Jørgenem Haugen Sørensen i Eli Benveniste. Charlotte przepadając za modelowaniem własnymi rękami, mogła dać upust swojej kreatywności i stworzyć oryginalny pierścionek w zupełnie nowy sposób. Właśnie tak w głowie Charlotte pojawiła się wizja nowej kolekcji – kolekcji BoHo.

Już ponad rok temu Charlotte stworzyła samodzielnie pierwszy pierścionek BoHo. Nosiła go prawie codziennie, odzwierciedlając fakt, iż zawsze czerpała dumę z przeznaczania odpowiedniego czasu koniecznego do udoskonalenia każdego elementu biżuterii. Wcielając kreatywny zamysł w unikalny, rzemieślniczy wytwór jest długotrwałym procesem, który potrzebuje czasu. Kolekcja BoHo ilustruje to jak artystyczna wizja może zostać oślepiającym marzeniem w kreatywnych zakątkach umysłu projektanta, zanim ujrzy światło dziennie.

Wysokie standardy naturalnie wiążą ze sobą ciągłe poszukiwania najrzadszych i najbardziej unikalnych kamieni naturalnych o niezwykłym połysku i nieodpartych kolorach. Kamienie są ostrożnie wydobywane w Afryce, Australii i Południowej Ameryce, a każdy z kamieni jest osobno selekcjonowany przez samą Charlotte – sprawiając, że każdy element kolekcji BoHo jest absolutnie unikatowy.

OLE LYNGGAARD COPENHAGEN – MARKA Z WIELOLETNIĄ TRADYCJĄ

Marka Ole Lynggaard Copenhagen istnieje od 1963 roku, a zatem świętuje już ponad 50 lat działalności. Została założona przez wybitnego artystę - jubilera Ole Lynggaarda, będącego jednocześnie projektantem kolekcji. Ole Lynggaard dąży w swoich projektach do doskonałości, a inspiracje często znajduje w pobliżu domu, odkrywając skandynawskie krajobrazy. W projektach Lynggaarda dostrzec można ponadczasową elegancję, a jednocześnie wyraźne nawiązania do nowoczesności.

UMIEJĘTNE POŁĄCZENIE KLASYKI Z NOWOCZESNOŚCIĄ

Luksusowa biżuteria powstaje w atelier w Kopenhadze, gdzie pracuje ponad 100 osób. Wszyscy są zgodni, że atelier stanowi swego rodzaju dom rodzinny, a dzięki tradycyjnym wartościom marka Ole Lynggaard Copenhagen zajmuje wysoką pozycję na światowym rynku biżuteryjnym. Nie sposób nie docenić ręcznie wykonywanej biżuterii, stanowiącej niezwykle udane połączenie klasyki z nowoczesnością.

New BoHo_Ole Lynggaard_2022_2

Obsługa sklepu:
telefon: 664 937 123